پارک علمی-تفریحی نو آموز یک محیط علمی-تفریحی شاد و تعاملی با تاثیرگذاری عمیق و پایدار بر روی مخاطبین‌ است. مخاطبین این مرکز دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و نوجوانان علاقمند به یادگیری مسایل و فرآیند‌های علمی و فنی هستند.

ما در تکنوفان  با برگزاری بازدید­های دانش ­آموزی و خانوادگی، کلاس­های علوم شگفت انگیز، کلاس های خلاقیت، کلاس­های آموزش برنامه نویسی ویژه کودکان و نوجوانان و برگزاری کارگاه های آموزشی برای دانش ­آموزان و والدین در اجرایی شدن اهداف مرکز نوآموز پارک علم و فناوری استان سمنان خواهیم کوشید.

اهداف

۱-ایجاد محیطی جذاب، شاد و تاثیر‌گذار برای داشتن تجربه‌های علمی و عملی برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان:

  • با انجام آزمایش‌های ساده و یا با استفاده از تجهیزات پارک نوآموز، دانش‌آموزان را با جنبه­های لذت‌بخش و مهیج علومی چون فیزیک، نجوم، رباتیک و …. آشنا می‌کنیم.
  • با برگزاری برنامه­ های ویژه هفتگی و برنامه‌های تابستانی برای خانواده‌ها از جمله مسابقات آزمایشگاهی خانوادگی به ارتقا سواد علوم عمومی کمک می‌کنیم.

۲-ترغیب استعداد‌های جوان برای دست‌یابی به مشاغل علمی و پرورش دانشمندان و پژوهشگران آینده:

  • سبک آموزش و سنجش در نظام آموزشی کشور باعث از بین رفتن روحیه پژوهش و جستجوگری در نوجوانان شده است، البته این سبک کمی در حال تغییر است اما این تغییرات بسیار کند و نیازمند همکاری و کمک موسسات غیرانتفاعی است.

۳-با توجه به بکر بودن افکار کودکان و نوجوانان و استفاده از علایق و کنجکاوی آن­ها و ایجاد رابطه­ای دو سویه، می‌توان در علم و فناوری از آن‌ها الهام گرفت:

  • بخشی که به عنوان یک تغییر دیدگاه اساسی در فعالیت‌های علمی و سرگرمی دانش‌آموزان برای ما بوجود آمده، این است که آنها می‌توانند آغازگر ایده­های بی نظیری باشند و حضورشان برای ما فراتر از یک بازدید کننده­ی معمولی است و ارتباطمان تا زمانی که آن­ها تمایل داشته باشند ادامه خواهد داشت.

۴-آشنایی دانش‌آموزان، دبیران و خانواده‌ها با پارک علم و فناوری:

  • بازدید از پارک نوآموز و شرکت در برنامه‌های مختلف آن می‌تواند مقدمه‌ای برای آشنایی با خدمات و حمایت‌های پارک علم و فناوری از جمله مرکز نو آوری و شکوفایی خلاقیت‌ها و زمینه ساز ورود ایشان به پارک علم و فناوری باشد.